Who´s Thalía

10. prosince 2010 v 0:57 | Added by: Darela |  Biography
Biography
Rodné jméno: Ariadna Thalía Sodi Miranda
Narozena: 26. srpna 1971 (věk 39)
Původ: Mexico City, Mexico
Žánry: Latin pop, pop, pop-rock, dance, banda (něco jako u nás dechovka), cumbia
Povolání: Zpěvačka, skladatelka, herečka
Nástroje: Vokály
Aktivní roky: 1980-současnost
Štítky: Fonovisa (1985-1993)
EMI (1994-2008)
Sony Music (2009-současnost)
Související aktéři: Emilio Estefan, Tommy Mottola, Mariah Carey
Oficiální web: Thalía.com


Ariadna Thalía Sodi Miranda (narozena 26. srpna 1971), známá jednoduše jako Thalía, je mexická zpěvačka, herečka a vítězka Latin Grammy Award. Její jméno je spojeno se seriálem, který ji proslavil po celém světě. Thalía začala svou hudební kariéru ve věku 9.let. Její mýdlové opery sledovalo více než dvě miliardy lidí ve 180 zemích světa. Je známá po celém světě jako "královna telenovel". Thalía má klíče od více než 50 měst na světě a procestovala pět kontinentů, to jí činí jednu z nejvíce mezinárodně slavných Latinských zpěvaček vůbec. Thalía obdržela více než 2000 ocenění během své kariéry jako zpěvačka a herečka a prodala přes 25 milionů alb po celém světě. Její nejlépe prodávané album je Amor a la Mexicana, ačkoliv její první byl propuštěn do celosvětového měřítka album En éxtasis.

OSOBNÍ ŽIVOT

Thalía se narodila v Mexico City. Je dcerou Ernesta Sodi Pallarese, vědce, patologa, kriminologa a spisovatele a Yolandy Mirandy Mangeové, malířky a Thalíiny manažerky v letech 1980-1999. Je nejmladší ze čtyř sester: Laura, Federica, Gabriela a Ernestina. Thalía je španělského původu. Jako mladá byla Thalía dobrou studentkou během školních let a studovala na prestižní univerzitě Lycée Franco-Mexicain dvojjazyčné francouzsko-španělské, v ranném věku. Thalía prohlásila, že pokud by nebyla v showbusinessu, stala by se bioložkou nebo psycholožkou. Dne 2. prosince 2000 se Thalía provdala za hudebního manažera Tommyho Mottolu. Dnes 7. října 2007 porodila své první dítě, dívku jménem Sabrina Sakaë Mottola Sodi. Žije v New York City s manželem a dcerou.

RANNÁ KARIÉRA

V roce 1981 začala Thalía svou hudební kariéru jako zpěvačka v mexické dětské skupině Din Din. Vystupovala na hudebním festivalu "Juguemos Cantar" jako členka skupiny a později jako sólistka. Jako zpěvačka je považována za středně-sopránovou. V roce 1984 byla obsazena do dospívající verze divadelní produkce "Grease", kde získala hlavní roli Sandy.

Timbiriche (1986-1989)

V roce 1986 se stala členkou mexické úspěšné kapely Timbiriche, kde nahradila jednu z originálních zpěvaček, Sashu Sokol. Thalía s kapelou nahrála tři alba, jako byli Timbiriche VII, Timbiriche VIII y IX a Los Clasicos de Timbiriche. V roce 1989 odešla od Timbiriche a v ten samý rok cestovala do Los Angeles, Kalifornie, připravit se na sólovou kariéru.

SÓLOVÁ KARIÉRA

Ranná alba (1990-1992)

V roce 1990 se Thalía vrátila do Mexika a vydala své první sólové album, prostě nazvané Thalía. Produkoval ho Alfredo Diaz Ordas, Thalía vydala album pod značkou Fonovisa Records. Získala 2x Zlatý certifikát následující rok v Mexiku. Album plodilo singly Un Pacto entre los Dos, Saliva, Amarillo Azul a Pienso en Ti. Tohle album bylo velmi kontroverzní, obzvláště singly "Un Pacto entre los Dos" a "Saliva", které byli cenzurovány v několika mexických rozhlasových stancích, vzhledem k jejich sugrestivním tématům.

V roce 1991 Thalía cestovala do Španělska a hrála v různých televizních pořadech, jako je VIP Noche. Ten samý rok vydala své druhé studiové album Mundo de Cristal, produkované Alfredem Diaz Ordasem. Album bylo certifikátováno 2x Zlatem v Mexiku následující rok. Toto album, vydáno Fonovisa plodil tři Mexican top deset hity Sudor, En la Intimidad a Fuego Cruzado.

Thalíin třetí album Love, vydán v roce 1992 byl zaznamenán ve Španělsku a byl produkován španělským producentem Luisem Carlos Esteban. Záznam obsahuje Mexican number one hity Sangre a Love. Také obsahuje top 10 hit La Vida en Rosa, španělsko-francouzskou adaptaci písně Edith Piaf, La Vie en Rose. Toto album obdrželo Platinový + Zlatý certifikát v Mexiku.

En éxtasis (1995)

Ke změnám došlo v roce 1995, kdy se přesídlila z Fonovisa do EMI Latin a vydala svůj label debut, En éxtasis, obsahuje její první nahrávky pro EMI, představoval její první hlavní mezinárodní hit "Piel Morena". Album bylo produkováno pomocí slavných producentů, jako jsou Emilio Estefan (manžel slavné kubánské zpěvačky Glorie Estefan) a Oscar López. Album slavil její první mezinárodní úspěch, dosavadně uznán s několika zlatými a platinovými záznami.

Manila Live Concert (1996)

Thalía koncertovala v Lidovém uměleckém divadle, které zaplnilo místa jen na stání celkovou kapacitu a v Araneta Coliseum, které zaplnil místa jen na stání 25.000 …

Nandito Ako a Amor a la Mexicana (1997)

V roce 1997 se Thalía vrátila na Filipíny, aby vydala své nové album Nandito Ako a také CD singl. Také dala dva velké živé koncerty co rok, dvakrát na Araneta Coliseum. Album zaznamenával většinou v tagalogu a angličtině. "Nandito Ako" charakteristika tagalog verze Wilfrido Vargas merengue je píseň "El Vanao", jehož název v albu je "Chika Lang". CD bylo re-editováno v roce 2007 EMI, připomenutí 10 let od jeho vydání. Tato novější verze nabízí různé obrázky z původního alba, všechny převzaty z CD "El sexto sentido", které Thalíi šli na záznamy o mnoho let později.

Také v tomto roce cestovala zpět na Filipíny a měla hlavní koncert na Areta Coliseum.

Latin pop producent Emilio Estefan, Jr. Produkoval její další album Amor a la Mexicana, ve kterém se vrací ke svému latin původu, zahrnuje rytmy s mexicko-kubánskou chutí v hlavním singlu. Amor a la Mexicana splňoval mezinárodní úspěch a byl hodně silný album, který uváděl hity jako "Amor a la Mexicana", "Por Amor" nebo "Mujer Latina". Toto album ji uznávalo jako Latin Pop divu po celém světě. Muzeum voskových figurín v Mexico City odhalilo její sochu v životní velikosti.

V ten samý rok vydal Atlantic Records soundtrack pro animovaný celovečerní film Anastasia, který zahrnoval španělskou verzi "Journey to the Past" jako bonusovou skladbu hranou Thalíí.

Dne 25. dubna 1997 byl vyhlášen "Dnem Thalíe" v Los Angeles. Má širokou základnu fanoušků po celém světě přes svou hudbu a telenovelám. Byla jmenována jednou z "25 nejkrásnějších lidí" magazínu People en Espaňol všech dob. Byla hostem televizních programů včetně Hard Copy, Entertainment Tonight, El Show de Cristina a The Rosie O´Donnell Show.

Také hrála ve filmu Mambo Café, Hollywoodské produkce, ve kterém si zahrála mladou Puerto Ricanskou dívku po boku s Danny Aiello a Rosannou de Soto a Paulem Rodriguezem, který hrál jejího otce. Film dostal chudé recenze a šel rovnou na video. Thalía nehrála od té doby v žádném filmu.

Arrasando (2000)

Emilio Estefan produkoval také její následující album Arrasando, uvolněný 25. dubna 2000, který byl velice úspěšný. Thalía byla nominována v Latin Grammy kategorii "Best Female Pop Artist of the Year". Album obdrželo jednu Latin Grammy nominaci a také vyhrál ve své kategorii "Best Sound Engineered Album of the year". Singly tohoto alba byly obrovské hity. V roce 2001 byla nominována za svůj záznam Arrasando a vyhrála Lo Nuestro cenu v kategorii People´s Prize a byla prvním umělcem, kterému bylo dáno inovační ocenění Billboard Latin Music Awards za Latinskou muziku, "Star Award".

4.května 2001 prezident Spojených Států, George W. Bush ji pozval na večírek Cinco de mayo pořádaný v Bílém domě, kde interpretovala směs populárních mexických písní s mexickým mariachi orchestrem.

Thalía: Con Banda: Grandes Éxitos (2001)

Dne 28. srpna 2001 vyjádřila svou lásku ke své rodné zemi, Mexiku, vydala své album Con Banda: Grandes Éxitos: "největší hity", ale nahrané s typickým mexickým "banda" zvukem. "Amor a la Mexicana" banda verze byla vydána jako singl. Album bylo nominováno na Latin Grammy za Nejlepší banda album 3.výroční Latin Grammy ocenění v roce 2002.

Thalía (2002)

O rok později Thalíino další album nazvané prostě Thalía, které vyšlo 21. května 2002, bylo zčásti napsané a produkované Estéfanem. Podpořené dvojicí chart-top singly ("No Me Enseñaste" a "Tú y Yo") a top-deset hitem ("¿A Quién Le Importa?") tento albumový hit 6 po sobě jdoucích týdnů se dostal na vrchol Top Latin Albums žebříčku a dosahoval number 11 v Billboard 200 žebříčku a stal se 4x Multi-Platinovou deskou s prodejem 800.000 kusů. Album bylo nominováno v jedné kategorii Latin Grammy - "Female Pop Vocal Album" a ve čtyřech kategoriích Latin Billboard - "Pop Track Female" a "Tropical Track Female" za "No Me Enseñaste", "Your World Award" a "Female Pop Album" pro Thalíu, která zvítězila v posledních dvou ocenění. "No Me Enseñaste" je jeden z jejích největších hitů k tomuto datu, obdržel mnoho Latin Billboard nominací, řadu dalších ocěnění, stejně jako chart-top úspěchů. Byl #1 v Billboard´s Hot Latin Tracks a trumfl Latin airplays, stal se absolutním #1 singlem.

Thalía´s Hits Remixed a Thalía v angličtině (2003)

Dne 25. února 2003 vydala remix-album s názvem Thalía´s Hits Remixed. Toto album obsahuje remixy z mnoha jejích hitů, jako například "Amor a la Mexicana", "Piel Morena", "No Me Enseñaste" a "Tú y Yo". Album obsahuje anglickou verzi "Arrasando" nazvanou "It´s My Party", která byla vydána pouze na CD singlu v roce 2001. A obsahuje dříve nevydanou směs, kterou Thalía zahrnula speciálně pro své Latin Grammy Awards vystoupení v roce 2001. To bylo ale později zrušené kvůli útoku z 11.9.2001 (teroristické útoky na World Trade Center - americká "dvojčata").

8.července 2003 Thalía vydala své první anglické album, nazvané prostě Thalía (English), v "I Want You/Me Pones Sexy" hostoval rapper Fat Joe. "Baby, I´m in Love/Alguien Real", "Don´t Look Back" a "Cerca De Ti" byly singly také. Alba se prodalo více než 150.000 během prvních týdnů ve Spojených státech (52,000 v prvním týdnu, přistál na #11 v Billboard 200), ale také získalo hlavní zlatý status v USA za prodej více než 500,000 kopií. Píseň "I Want You" vstoupila do American Top 40 s Ryanem Seacrestem a dokonce dosáhl top 10 v průběhu tohoto roku. Píseň také vstoupila do American Billboard Top 100 singlů žebříčku téhož roku. Vyhrála Mezinárodní Dance Music Award za svůj klubový-hit "Dance Dance (The Mexican)".

Greatest Hits (2004)

Dne 10. února 2004 vydala své první oficiální album největších hitů a "Cerca De Ti" a "Acción y Reacción" byly singly z tohoto alba. V dubnu a květnu cestovala po USA a Mexiku se svým "High Voltage Tour". To bylo poprvé, co dělala turné ve Španělsku.

El Sexto Sentido (2005)

Její další album, nazvané "El Sexto Sentido", byl propuštěn 19. července 2005 a bylo zaznamenáno především ve španělštině, ale menší část najdete zpívanou v angličtině. Toto CD bylo nejdražší výroby v Latinské Americe v roce 2005. To mělo k příjemnému úspěchu tak daleko, že i přes zvuk a celkový výsledek z něj dělá jeden z nějvětších integrovaných projektů. "Amar Sin Ser Amada" (a jeho anglická verze "You Know He Never Loved You") byla prvním singlem z alba (feat. Héctor "El Bambino" pouze v Reggaeton verzi). Jedná se o chytlavou rock-nádech tango-základní píseň. "Un Alma Sentenciada", druhý singl je horečnatý a místami hyperdramatická balada. Výbušný "Seducción" ("Seduction") byl třetím singlem. El Sexto Sentido debutoval na #63 v Billboard 200 prodejem 25,000 kopií v prvním týdnu. Prodej pokračoval dobře a byl kvalifikován platinou. Album bylo certifikováno zlatem také v Argentině, Řecku a Mexiku.

El Sexto Sentido Re+Loaded! (2006-2007)

V roce 2006 album obdržel reload verzi, El Sexto Sentido: Re+Loaded. Thalía byla ,kmotra´ Cantado Por Un Sueño, mexické televizní reality show. Říkalo se, že dostala zaplaceno 1 milion dolarů za účast. Thalía zaznamenala titulní píseň show, která byla zahrnuta do alba. Ten byl propuštěn v Mexiku 13. února 2006 (v USA 6. června, Španělsku 29. května) a nabízí čtyři nové písně, včetně dueta se skupinou Aventura "No, No, No", který se stal hitem. "El Sexto Sentido" byl nominován v jedné kategorii Latin Bollboard - "Pop Female Album" a v osmi kategoriích Premios Juventud.

V roce 2006 se Thalía stala americkým občanem na swearing-ceremonii v New Yorku, kde sídlí se svým manželem. V mexickém právním řádu je jí dovoleno udržet si své mexické občanství. Thalía se také připojila k ABC radiu, kde odstartovala Radio Show nazvané The Conexión Thalía, kde hovoří o hudbě, módě, novinkách a politických otázkách.

12.června 2007 byly propuštěny zprávy na stránkách Hello! Magazínu, v exkluzivním rozhovoru pro mexické vydání ¡Hola!, oznamující, že je těhotná. Výsledek byl top obchod, který sesadil z trůnu fotografii syna Luise Miguela (nejlepší obchod), pohybující se na #2 po Thalíiném výsledku. Magazín Hola zorganizoval Top prodej vydání historie, prodalo se přes 2.1 milionů výtisků za pouhé 4 dny v Mexiku a Španělsku.

Poté, co byla jmenována jednou z 50 nejkrásnějších lidí v magazínu People en Español v roce 2008, ji nazvali svou "královnou" pro rekordní-průlom, protože byla jmenována již posedmé. V tomto žebříčku byla jmenována v roce 2010 poosmé.

Lunada (2008)

V květnu 2008 měl premiéru na internetu Thalíin singl "Ten Paciencia". I když singl přijímal vlažné ohlasy a nehrál dobře v USA hitparádách a Top 20 hitech v Mexiku, stal se #1 v několika zemích Latinské Ameriky. Kromě tohoto alba "Lunada", který byl propuštěn 24. června 2008, debutoval na #8 v Mexiku a vyvrcholil u #10 v Billboard Top Latin Albums (USA). Přes slabou propagaci tohoto alba to bylo poslední studiové album Thalíe vydané EMI.

Thalía se později objevila v show El Show De Cristina, vysílanou v pozdním červenci španělskou síti Univision podpořit uvedené album. Podle sítě Univision její vystoupení na zmíněné show ten den obdrželo obrovský úspěch, podle stanovení sazeb, dosahuje #1 ve dvou státech Chicagu a Miami, porazil hodnocení těchto obrovských světových sítí jako CBS, NBC a ABC. Show byla viděna více než 87 milionem diváků a důsledek ukazuje, že v New Yorku, Los Angeles, Chicagu, Miami a San Antoniu bez ohledu na její domovskou zemi Mexiko o ni veřejnost stále ještě neztratila zájem.

Na 2008 Premios Juventud (Mládežnické ocenění) Thalía dostala "Diva Award" za své obrovské úspěchy během své 18-leté kariéry. Loni 2. října se stala vítězkou "El Premio del Publico 2008 (Cena diváků) award v kategorii Trayectoria Latina" na Orgullosamente Latino ("Proudly Latin") v roce 2008.

"Será porque te amo", druhý singl, neobdržel žádnou podporu a stal se dalším nepovedeným singlem. Jedná se o španělsky přezpívanou cover verzi italského hitu "Sarà porché ti amo", který hrála původně skupina Ricchi e Poveri.

14.října 2008 "Casita Maria" (charitativní organizace) udělila Thalíi zlatou medaily cti za její vynikající humanitární, dobročinný a kulturní přínos pro komunitu jako celek i za hispánskou komunitu, na svém 75. výroční Gala v Mandarin Oriental hotelu v New York City. Ve stejný den byla Thalía čestným hostem (pozval ji policejní komisař Ray Kelly) události pořádanou každoročně v New Yorku Policejním oddělením (NYPD) ve svém sídle v 1 Police Plaza oslavy Hispanic Heritage Month, kde získala také cenu.

23.října bylo oznámeno, že Thalía utrpěla Lymskou boreliózu, která je přenášena klíšťaty. Naštěstí to bylo zjištěno rychle a zpěvačka, stejně jako její matka Yolanda Miranda byla schopna příjmout antibiotika včas.

18.listopadu Thalía oznámila konec své spolupráce s EMI Music. Po 13 úspěšných letech s EMI Music, "mexická zpěvačka se loučí s hudebním labelem a plánuje nahrávání svého dalšího alba v angličtině.". S nedávným vydáním svého alba Lunada, 36-let stará zpěvačka ukončila smlouvu s EMI Music, která uznala, že album nebylo úspěšné, protože nebylo dostatečně podpořeno, jelikož se vydání shodovalo s měsíci po jejím těhotenství, kdy uzavřela smlouvu v době, kdy dostala Lymskou nemoc.

Přesto, že album Lunada zažilo komerční sklamání, bylo jmenováno jako "Nejlepší album roku" ¡Hola! čtenáři. Nejnovější práce mexické zpěvačky dosáhla 8,750 hlasy a porazila tak umělce jako jsou Luis Miguel, Britney Spears, Mariah Carey, Beyoncé a Madonna.

Primera Fila (2009 - Současnost)

30.července 2009 Thalía nahrála své živé album s názvem Primera Fila v Miami, Florida v BankUnited Centru. Je to první projekt v rámci své nové nahrávací společnosti Sony Music. Primera Fila byl propuštěn 1. prosince 2009. Equivocada je první singl, který byl propuštěn 7. října 2009. Album získal multi-platinu od doby, kdy se ho prodalo víc než půl milionu kopií. Primera Fila ukazuje Thalíin vokální potenciál a získal pozitivní kritiky. Album se přehoupl na number one rychle po svém oficiálním vydání a zůstává #1 v Mexican Top prodeji albumů po více než 41. týdnů. Druhý singl "Que Será De Ti" byl propuštěn 15. ledna 2010.

BYZNYS

V roce 2003 zahájila úspěšnou oděvní linii, exkluzivně k dispozici v Kmartu, pod názvem "Thalía Sodi Collection". S obrovským úspěchem šla její oděvní linie z 300 do 1,500 obchodů Kmart. 13. srpna 2003 módní přehlídka "La Gran Noche de Thalía" zahájila spuštění nové kolekce s vůní Latinské Ameriky v restauraci Capitale v New York City. Thalía Sodi Colection byla úspěšná od začátku a její úspěch byl tak velký, že noviny a časopisy, jako jsou The New York Times, The New York Post a Fortune magazín ji pozitivně porovnávaly se značkou jako je Oprah a Martha Stewart, které převálcovala. Kromě toho, časopisy jako Bazaar ve španělštině, Cosmopolitan ve španělštině, Shape ve španělštině a Latina mimo jiné zdobí jejich titulky krásná zpěvačka, zatímco People en Español si ji vybral jako nejkrásnější Latinskou osobu na rok 2003. Svým úspěchech, stejně jako svou krásou se obrátila Thalía na módní ikonu po celém světě.

Thalía a Kmart také vydali úspěšnou kolekci brýlí. Kenmark skupina je nadšená, že prodala víc než 1 milion svazků Thalíiné kolekce brýlí, John Justice, víceprezident prodeje International řekl: "Návrh kolekce brýlí Thalíou byl úžasný. Jedině Thalía mohla přinést takovou zábavu a jedinečný styl brýlím se svým slavnostním Latinským talentem (citem) a vášní pro život." V návaznosti na úspěch Thalíiných brýlí, Kenmark zahájila rozšíření kolekce s názvem "Thalía Girls" v březnu 2004. Thalía Girls - vzhledy moderních tvarů, barevné akcenty a jiskřivé napodobeniny drahokamových rámů pro dívky ve věku 7-14, které milují módu a zábavu. Obě zbírky dosáhly obrovského úspěchu v optickém průmyslu díky vyplnění mezery na trhu marketu s brýlemi pro hispánské ženy.

V roce 2004 Thalía později podepsala smlouvu s americkou čokoládovou společností Hershey´s. Objeví se v obchodní společnosti ve španělsky-mluvící reklamě a prodává odvětví Hershey´s produkty nazvané "La Dulcería Thalía" (Thalíin obchod s cukrovinkami). Hershey je také sponzorem "High Voltage" koncertního turné. Různé sladkosti inspirované Thalíí pro Latinskou komunitu byli tak dobře-přijaty veřejností, že Hersley´s prodeje ve Spojených státech nesmírně stouply a to speciálně díky kladnému vztahu k produktům podporované Thalíí.

V listopadu 2004 se Thalía stala první tváří značky společnosti Jeweler Jacob & Co.

V roce 2006 se Thalía stala tváří "Carol´s Daughter" kosmetických výrobků. Ona a její manžel Tommy Mottola jsou partnery a investory přírodních kosmetických výrobků firmy Carol´s Daughter. Thalía a její manžel Tommy Mottola společně s osobnostmi, jako jsou Will Smith, Jada Pinkett-Smith, Jay-Z, Beyoncé a Steve Stoute představili přírodní kosmetické přípravky "Carol´s Daughter - přírodní krása" na tiskové konferenci v New York City.

V roce 2007 se Thalía, která se stala občanem USA v lednu 2006, připojila k ABC rádiu odstartovat "The Conexión Thalía Radio Show", kde hovoří o hudbě, módě, novinkách (zprávach) a politických problémech. The Conexión Thalía Radio Show, dvou-hodinový týdenní rozhlasový program s hlavní hvězdou Thalíí si odbyl premiéru 17. března 2007.

V září 2008 Thalía také vydala knihu "Thalía: ¡Belleza! - Lessons in Lipgloss and Happiness". V této první knize přináší základní příručku Latinské krásy. Kniha se stala best-sellerem. V roce 2009 vydala novou knihu nazvanou "Thalía: ¡Radiante! - Váš průvodce na fit a báječné těhotenství".

THALÍIN MANŽEL TOMMY MOTTOLA

Thomas Daniel "Tommy" Mottola je americkýhudební manažer, spolumajitel Casablanca Recordsve spojitosti s Universal Music Grouppodnikem. Byl manželem Mariah Careya nyní je ženatý s mexickou zpěvačkou Thalíí. Řídí hudební společnost Sony Music Entertaiment, mateřskou značku Kolumbialabel, téměř 15 let.

Kromě své zkušenosti s vedením hudebních outfitů, je Mottola známý jako rádce a bývalý manažer talentů. Jeho nejslavnějšími chráněnci byli Hall & Oates, Carly Simon, John Mellencamp, Diana Ross a Taylor Daynev 80.letech, Mariah Carey(jeho druhá manželka) v 90.letech, Jessica Simpsona Jennifer Lopez v časném 2000 roku.

RANNÁ KARIÉRA

Mottola se narodil v Bronxu, New Yorku. Vystudoval gymnázium v roce 1962 a přípravku v New Rochelle, New Yorku v roce 1966. Stručně navštěvoval Hofstra Univerzitu, New Yorku předtím, než ji opustil. Zpočátku měl touhy po hudební kariéře, a tak podepsal smlouvu s CBS Records, ale jeho pěvecká kariéra neměla dlouhé trvání.

Přejíc si zůstat v hudebním průmyslu Mottola odstartoval Champion Entertaiment Inc. Organizaci pro ostatní umělce. Při práci na Chappell hudebním nakladatelství se stal rádcem Philadelphia-vzniklých Soul/rockových interpretů Daryla Halla a Johna Oatese.

Jeho víra v duo ho vedla pohánět je neúprosně do vystoupení a reklamní propagace, včetně některých prvních specializovaných hudebních klipů a jedné z prvních moderních "sponzorovaných turné" pro Beech-Nut´s Care Free Gum, Panasonic a Pontiac..

Halla & Oates platili poplatek jemu za svůj track "Gino (Manager)" a za svůj titulovaný, uvolněný 1975 RCA , Silver album. Mottola také figuroval tentokrát v uvedených jménech "Cherchez La Femme" roku 1976 a byl prostředníkem tanečního hitového aktu, Dr. Buzzard´s Original Savannah Band. ("Tommy Mottola/Žijící na silnici...")

Vychovaný jako římský katolík, Mottola konvertoval k judaismu krádce před svým manželstvím s Lisou Clark. Během manželství, které skončilo rozvodem v roce 1992, se páru narodila dcera (Sarah) a syn (Michael, který je nyní asistent produkce MTV).

Brisbane rocková skupina Regurgitator napsala píseň, vzdávající mu hold nazvanou "I Love Tommy Mottola" pro své album "Art" v roce 1999.

CBS

V roce 1987 byl Mottola vybrán ke spuštění CBS Records ve věku 37.let.

Brzy poté Sony Corporation uzavřela dohodu o koupi CBS Records skupiny od CBS, jmenovali ho Prezidentem a generálním ředitelem hudební divize, kde následoval svého bývalého mentora Waltera Yetnikoffa, který původně přivedl Mottolu k CBS. Mottola působil jako předseda představenstva a generální ředitel Sony Music Entertainment.

SONY

Během svého titulu změnil Sony na jednu z celosvětově nejúspěšnějších hudebních společností, rozšiřující své podnikání do více než 60 zemí, vytvořil jeden z nejsilnějších týmů řídící průmysl. Znovu oživí vydavatelskou divizi Sony Music tím, že dílo takové akvizice, jako je katalog Beatles umožní společnosti Sony, aby se stala první velkou hudební společností zpřístupněnou komerčním digitálním stahováním. Je široce známý pro gestikulaci, vývoj a rozvíjení kariéry Mariah Carey, Celine Dion, Destiny´s Child, Jennifer Lopez, Shakiry, Glorie Estefan, Dixie Chicks, Marca Anthonyho, Barbry Streisand, Bruce Springsteena, Billy Joela a dalších. Také pracoval krátce s Michaelem Jacksonem po dobu reprodukce jeho Invincible (2001) albumu. Jackson později uvedl, že neměl rád práci s Tommym a že byl rasista a ďábel. (zdroj Vh1)

MARIAH CAREY

V roce 1988 Brenda K. Starr, Kolumbijská umělkyně podala Mottolovy demo jedné její náhradní zpěváčky. Zpočátku demo odhodil, ale později se rozhodl si ho poslechnout. Pak byl omráčen jejím polstrovaným koloraturním sopránem a rozhodl se vystopovat tehdy neznámou zpěvačku Mariah Carey, se kterou odstartoval jednu z nejdražších propagačních kampaní pro nové umělce. Mottola je viděn jako hlavní architekt fenomenálního úspěchu Mariah v prvních letech její kariéry.

V červnu 1993 si Mottola vzal Carey v četné ceremonii, ale manželství mělo krátké trvání a tak se pár rozešel krátce před Vánocemi 1996 a rozvedl se časně v roce 1998. V roce 2000 Carey v době Kolumbia největší komerčnosti podepsala 80.000.000 dolarovou smlouvu s Virgin Records, ale po kritickém a komerčním selhání svého filmu a soundtracku projektu Glitter odstoupila od smlouvy a podepsala ji se společností Island Records, se kterou je stále.

THALÍA

Mottola později pokračoval v datování jiných hvězd před schůzkou s mexickou zpěvačkou Thalíí, kterou si vzal 2. prosince 2000. Mají spolu dceru , Sabrinu Sakaë. Také je spojován s kreativními Latinskými stoupajícími v populární hudbě, šampionami jako jsou Sony umělci Marc Anthony, Ricky Martin, Jennifer Lopez a YouTube celebritou Mia Rose. Navíc byl architektem některých nejznámnějších světových značek pro Sony, včetně Mariah Carey a Celine Dion. Za 15 let Mottola vytvořil Sony společnost s příjmy 800 milionů dolarů za rok s více než 6 miliardovými příjmy do roku 2000. V červnu 2010 se rozhodl prodat svůj ranč v Coloradu, za částku 27,5 milionů dolarů. Netrávil už v něm čas a chtěl být v blízkosti své ženě a dceři.

PO SONY

Tommy Mottola byl hlavou Sony Music Entertaiment do roku 2003. Po odchodu ze svého postu šéfa Sony Music začal Mottola budovat novou zábavní společnost, kompletní s reprodukovanou hudbou, televizní produkcí, divadlem, módou, vedle značky a manažmentu společnosti a zahájil znovu-oživení různých kariér takových umělců jako Usher, jehož "Confession" vydání se prodalo přes 20 milionů kopií doposud po celém světě, vítěz Grammy a Latin pop star Marc Anthony a dospívající senzace Lindsay Lohan. Později do ní zahrnul zpívající Cassie Venturu v roce 2006 a Miku, který v roce 2007 měl #1 singl ve V. Británii.

Spolupráci s bývalým Miramax šéfem Harvey Weinsteinem spojil dva aktuální projekty pro živé divadlo jmenovitých výrobců Pink Floyd´s The Wall. Mottolova televizní produkční náruč je v současné době ve vývoji mnoha projekčních šou pro kabelové a síťové televize.

Mottola vyplatil práva Casablanca Records (později jméno změnil na Polygram) a oživil ji signální herečkou Lindsay Lohan a zpěvákem Mikou.

FILANTROPIE

Mottola je známý také díky dobročinným aktivitám, byl součástí představenstva národního centra pro pohřešované a zneužívané děti, Atletincké policejní ligy v New York City, T.J. Martell nadace pro léčbu rakoviny, leukémie a AIDS výskumu, Rock and Roll síně slávy nadace a muzea a Nadace pro federální zákonový výkon.

KULTURNÍ REFERENCE

Charakter Gene Balboa na Channel 101 Internetu je TV seriál Yacht Rock volně zaměřen na Mottolu, zejména na jeho časy manažera Hall and Oates.

PSALO SE U NÁS

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz