Psalo se u nás: 2005

14. prosince 2010 v 18:03 | Added by: Darela |  Biography
Biography
má šestý smysl

http://www.mundodelocio.com/musica/imagenes/discos/thalia-amar1.jpg

Královna telenovel, zpěvačka, která svými španělskými a anglickými písničkami dobývá hitparády, úspěšná kráska, která dobyla svět módy vlastní řadou oblečení a také spojila své jméno s legendární továrnou na čokoládu a cukrovinky Harshley´s (tady vytvořila bonbony La Dulceria Thalia). Zdá se, že co se úspěchu týče, má Thalia vyvinutý nějaký šestý smysl...


DESKA PRO RADOST!

A přesně tak se jmenuje i její nové album - El Sexto Sentido (Šestý smysl), které je ve španělštině. Thalia si na něj počkala tři roky a nemůže si ho vynachválit: ,,Dala jsem si načas, aby všechno bylo takové, jaké má být. Jsem v situaci, kdy si můžu dovolit udělat desku pro radost. Dělala jsem ji z touhy po zpívání, kvůli hudbě, kterou miluju. Na téhle desce žiju pro přítomnost. No a to mimosmyslové vnímání? Jsem chápavá a cítím, když vydávám spoustu energie. Texty jsou daleko přímější, provokující a vážně a muzika vás dostane. Teď zjišťuji, že mi ty roky čekání pomohly najít pro mě tu správnou hudbu."

Desku si nemůže vynachválit ani její manžel - bývalý šéf hudebního vydavatelství Tommy Mottola: ,,Je to hodně zvláštní album. Má svůj směr, zvuk a nedá se zaškatulkovat. To se mi líbí. Je to ,deska´ jejího života. Takové album si přeje udělat hodně lidí."

HUDEBNÍ ARCHITEKTURA

Na desce spolupracovala Thalia s kolumbijským mistrem Estéfanem. Je to mix popu a latinských ritmů a absolutně se nedá zařadit do žádného z hudebních žánrů. Práci z Estéfanem přirovnává Thalia ke stavení domu: ,,Tohle je náš třetí společný projekt. Na Estéfanovi je neuvěřitelné to, že dělá baladu, která se dotkne duše, pracovat s ním je kouzelné. Sedíme, probíráme se nápady, potom začneme dávat písničky dohromady. Je to jako stavět zdi domu. Když je máme, začneme je zdobit a doplňujeme detaily. Je to taková hudební architektura."

PÍSNIČKA PRO MĚ!

Stejně jako na ostatních plackách, ani na téhle nechybí cover. Tentokrát sáhla Thalia po italském hitu 24 000 Besos (24 000 polibků), který zpívala už před 15ti lety jako host ve španělské televizní show VIP de Noche: ,,Zamilovala jsem se do ní hned, jak jsem ji slyšela poprvé," vzpomíná Thalia. ,,Když jsem ji zpívala na show, lidé ji přijali. Od té doby je ke mně ,přilepená´, je mou součástí a jí ji teď ,oživuju´. Na všech deskách jsem vždycky měla písničku, která mě naplňuje. A tahle je taky takový můj rozmar. Ostatní songy na desce jsou pro veřejnost, ale tahle je pro mě."

JAK SE TO POSLOUCHÁ?

Desku si podle Thalie fanoušci nezamilují napoprvé, ale až časem. ,,Lidé si album poslechnou a písničky se jim budou líbit. Ale když se zaposlouchají znovu a znovu, uchvátí je, možná popláčou, protože si u nich řeknou: Jo, tohle se mi taky stalo."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz