Psalo se u nás: 2003

14. prosince 2010 v 17:38 | Added by: Darela |  Biography
Biography
Mexiko v genech
(c) Darela: thaliadaily.blog.cz

Rosalinda bude asi její poslední telenovelou. Thalía se pevně drží své první velké lásky, zpívání.


Thalía

se narodila v Mexico City jako nejmladší z pěti sester. Navštěvovala prestižní gymnázium
Elycio Francée Mexican, kde si díky španělsko-francouzskému rozvrhu velice rychle osvojila oba dva jazyky. Bývala vynikající studentkou. Celá svá školní léta si představovala, jak z ní jednou vyroste světově známá bioložka nebo psycholožka. Ale současně cítila, jak řekla v rozhovoru pro časopis Tv y Novelas, že showbusiness má zkrátka odmalička v krvi: ,,Věřím ve vizuální projev. I když jsem byla hodně malá, vždy jsem dostala, co jsem chtěla. Trénovala jsem rozdávání autogramů, pro sestry jsem pořádala vystoupení, zpívala jsem si před zrcadlem a představovala jsem si samu sebe uprostřed davu fanoušků. Sny vás provokují a nutí něco dělat a já jsem toho živoucím důkazem. Jsem obyčejná holka ze čtvrti Santa Maria la Ribera. O své sny jsem se musela prát a plnit si je kousek po kousku."

Dětská ctižádost

Když bylo Thalíi devět let, přodala se k nově vzniklé dětské hudební skupině Din Din.
Od víkendových vystoupení a hraní na soukromých party se dopracovali až ke čtyřem vydaným albům pohromadě singlů. Hraných i rádii. To už ale Thalía zaměřila pozornost na největší mexickou teenagerskou skupinu zvanou Timbiriche, která úspěšně odstartovala muzikálem Pomáda (v Mexiku zvaném Vaselina). Když se Din Din vypravili zhlédnout jedno představení, zeptal se producent Thalíi, jestli by se nechtěla přidat k osazenstvu Pomády.

Přes noc se stala jednou ze sboristek, později se protancovala až mezi holky Černých panterů a nakonec pro sebe urvala roli Sandy.

Vítězství v Pomádě

Thalía učinkovala v celkem 500 vystoupeních, a když z Timbiriche
odešla hlavní zpěvačka, patnáctiletá Thalía směle nastoupila na její místo. Timbiriche už měli na kontě pět alb a Thalía s nimi nahrála dalších pět. Potom producent telenovel uviděl její vystoupení a nabídl jí šanci stát se herečkou. ,,Okamžitě jsem řekla ano, protože já ráda chytám příležitost za pačesy." Její život se změnil. Rozhodnutí určitě ovlivnilo i to, že Thalíu odjakživa silně přitahoval svět její starší sestry, herečky Laury Zapaty (Esmeralda). Jednoho dne vzala uprostřed natáčení Laura šestiletou Thalíu do davu komparsistů. Když za svou práci dostala zaplaceno 50 centů, utíkala Thalía roztočit honorář do cukrárny. ,,Jo, jsem posedlá," říká.

Mexická hvězda

Telenovely nijak nepotlačily Thalíiny pěvecké ambice. Naopak, její titulní skladby k
Maria la del Barrio a Rosalinděslyšel každý v televizi mnohokrát. Když písničky vyšly na albu Amor a la Mexicana (Láska po mexicku) produkovaném slavným mužem Glorie Estefan Emiliem Estefanem, Thalíin hlas okamžitě obletěl celý španělsky mluvící svět. I když Thalía vždy ráda prohlašovala, že jí na lásku prostě nezbývá čas, její románek s Fernandem Colungou při natáčení Maria la del Barrio byl událostí číslo jedna. Říkalo se o nich, že tvoří perfektní pár na obrazovce i v soukromí. To platilo do té doby, než začala Thalía natáčet Marimar, kdy do jejího života vstoupil Eduardo Capetillo. Fernando hrál v seriálu padoucha a vztahy mezi oběma muži se vyostřovaly. Tisk celé aféře napomohl, když Fernanda obvinil, že zneužívá vztah s Thalíou k tomu, aby sám sebe zviditelnil. Ukázalo se, že Thalía se bude muset vydat do jiných vod, aby našla toho pravého. Stál se jim bývalý šéf Sony Music Tommy Mottola.
Dnes je šťastně vdaná a plánuje rodinu.

Dobývání Ameriky

V Mexico City by ji při procházce okamžitě obklíčily davy, v New Yorku, kde momentálně žije s Tommym, si může vyrazit do oblíbené italské restaurace La Houppa bez většího pozdvižení. Těžko však může zakrýt svůj půvab, pro který ji minulý měsíc vyhlásil časopis People Espaňol jedničkou z pětadvaceti latinsko-amerických krasavic. Jejím anonymním procházkám po New Yorku by ale brzy mohl být konec. Vydala první anglicky zpívané album, nazvané prostě Thalía, a hbitě se vyšvihla na jedenácté místo v hitparádě Billboard.
Ještě předtím si vybrala rodné Mexico City, aby veřejně oznámila vydání své první anglicky zpívané desky. Během tiskové konference se přiznala: ,,Nikdy jsem Mexiko neopustila, je zakódované v mé DNA." Thalía má velice blízký vztah se svou rodinou, zejména s matkou Yolandou. Ta obětovala hodně času, aby dceři v kariéře pomohla. V září roku 2002 byly dvě Thalíiny sestry, Laura Zapata a Ernestina Sodi, uneseny a později propuštěny na svobodu. Zatímco obě sestry se s těžkým zážitkem vyrovnávají vyprávěním o únosu, Thalía se stáhla a začala nahrávat anglicky zpívané album. Na tiskové konferenci prohlásila: ,,Ráda převracím události, které byly v určitý moment nesmírně bolestivé, v příležitost vyspět po duševní stránce. V mém životě nastal čas, kdy jsem se zaměřila na hlubší věci." všechny bolestivé zážitky už Thalía hodila za hlavu a právě teď se plně koncentruje na úspěch svého prvního anglicky zpívaného alba. Navíc když teď její manžel odešel z práce, snaží se Thalía trávit co nejvíce času právě s ním. ,,Jsme v té nejlepší fázi našeho společného života. Manžel je takový můj komplic. Hluboce mě respektuje jako umělkyni i jako člověka." Když se Tv y Novelas zeptali: ,,Dokážeš si představit, že bys otěhotněla?" odpověděla: ,,Nevím o tom, že by to mělo být brzy, ale až se to stane, budu velmi sexy těhotná žena. Nebudu se schovávat. Rozhodně bych své těhotenství představila světu a chodila bych do společnosti, teprve později bych si ho pečlivě hlídala a užívala si ho v soukromí."

HVĚZDA bez hranic

Malá pomoc od přátel je něco, co občas potřebují i ty největší hvězdy. Zejména když se pouštějí do neprobádaných vod. V Latinské Americe není nikdo, kdo by Thalíu
neznal. Ale v Severní Americe o ní pár lidí zaslechlo možná ve spojitosti s její svatbou s Tommym Mottolou (exmanžel Mariah Carey). V televizi ji zahlédli jen ti, kdo si naladil předávání latinských Grammy 2002 a viděli ji rozbalit to s No Me Ensenaste v zířivých šatech. Fakt, že poslední anglicky zpívané album je už její desáté v řadě, překvapilo i recenzenta časopisu Entertainment Weekly. Fat Joem, se kterým nahrála singl I Want You.
Ten okamžitě vylétl mezi nejlepších čtyřicet ve Spojených státech. Nejen to, Thalía dokonce natáčela videoklip na Fat Joeově půdě, v nebezpečných ulicích newyorského Bronxu. A jak zpívá sám slavný Frank Sinatra v písni
New York, New York; If I can make It there, I´ll make it anywhere - když to dokážu tam (v New Yorku), dokážu cokoliv. Jakmile se zaposlouchala do hravé Don´t Look Back, nechce se vám věřit, že se Thalía začala učit anglicky teprve před šesti lety. I když se vzhledem a sex appealem podobá Shanie Twain, musí Thalía ještě trochu zapracovat, aby ji dohnala i po hudební stránce. Její debutové anglické album je slibným prvním krokem. Citlivá podání Closer to You v angličtině a Cerca de ti ve španělštině vás uvrhnou do nostalgické nálady. Diskotéková anglická verze songu Tu y yo není tak energická jako originální španělská, ale za to může hlavně odlišný temperament obou jazyků. Příchuť obou cizích řečí můžeme porovnat při poslechu čtyř písniček, které jsou nahrány dvojjazyčně. Mezi nimi vynikají Baby I´m In Love (Alguien Real) a I Want You (Me Pones Sexy). Stejně jako kvalitní víno, ani dobrá muzika by se neměla porovnávat, ale užívat a vychutnávat.
Takže bylo od Thalíe velice chytrým krokem spojil síly s platinovým hip-hopperem Fat Joe.

NATALIA OREIRO A THALIA
Dvě nejoblíbenější herečky z telenovel znovu útočí

http://www.madgene.com/data/media/5/thalia.jpg
Mexická zpěvačka a herečka Thalia, hvězda telenovely Rosalinda, vydala 8.července své nové album ,,Thalia". Je to její první anglicky nazpívaná deska (kromě deseti písniček v angličtině na ní ale najdete i čtyři kousky v rodné španělštině). A co nám o albu řekla samotná Thalía?

Thalia:

S novou deskou jsem opravdu spokojená a jsem ráda, že se mi povedlo vydat album v angličtině. Dostala jsem příležitost spolupracovat s takovými známými jmény jako Corey Rooney (má na svědomí hudbu Destiny´s Child nebo J.Lo) a Steve Moralis (který spolupracoval s Christinou Aguilerou nebo Enrique Iglesiasem). Bylo to úžasné, být obklopena tak úspěšnými a fantastickými lidmi, a myslím si, že je to na desce hodně znát.

BRAVO: Jaké písničky fanoušci na tvém albu najdou?
Thalia:

Na téhle desce najdeš opravdu všechno. Je na ni hudba, která pohladí zlomené srdce, písničky, které tě utěší, ale i songy na párty. Samozřejmě nechybí písničky o lásce. Vážím si toho, že jsem dostala příležitost zpívat otevřeně o věcech, které jsem v sobě objevila. Například písnička ,,I Will Share You With Another Girl" je o dívce, která je vášnivě zamilovaná do zadaného kluka. Ona mu ale říká: ,,Hele, víš co? Když ti to nebude vadit, já vím, že máš svůj život, ale i tak ho můžeme prožít spolu. Nedělej si starosti." Je to hodně otevřený song a já se cítila dobře, že jsem to takhle mohla všem říct...

BRAVO: Co nám řekneš o tvém prvním singlu ,,I Want You"?
Thalia:
Určitě se vám bude moc líbit. Rapuje tam se mnou Fat Joe a je to opravdová bomba. Je to ten druh písničky, kterou ráno uslyšíš a pak si ji celý den zpíváš. Rytmus je skvěly a Fat Joe do toho přidat další šťávu.

BRAVO: Jaké to bylo spolupracovat s Fat Joem?
Thalia:
Bylo to úžasné, protože skvěle rozumí latinským skupinám. Pracovat s ním pro mě byla nezapomenutelná zkušenost. Naše spojení bylo neuvěřitelné, intenzivní - stačí, když se podíváš na naše společné video, a bude ti všechno jasné (tam mezi námi ta chemie pořádně pracuje).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 14. prosince 2010 v 17:45 | Reagovat

a kde máš něco o Natalie oreiro? ža tam máš znova utočí?

2 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 14. prosince 2010 v 17:56 | Reagovat

oh tak nic no.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz