Psalo se u nás: 2002

14. prosince 2010 v 17:16 | Added by: Darela |  Biography
Biography
Zpěvačce a herečce THALII SODIOVÉ postavili v rodném městě sochu

Mexická popelka
(c) Darela: thaliadaily.blog.cz

Když THALIA SODIOVÁ (30) prochází ulicemi rodného města Mexika, vždycky ji sprovázejí bodyguardi. Královna telenovel a rivalka latinskoamerické krásky Natalie Oreirové je pro své krajany pohádkovou bytostí. Každý se jí chce alespoň dotknout a vyptat si autogram. Temperamentní hnědovláska je stelesněním snu chudých holek: je slavná, vdala se za bohatého muže, žije v přepychu...


Když jsme s Thaliou Sodiovou před dvěma roky telefonicky mluvili, zastihli jsme ji v londýnském hotelu. Právě přiletěla z New Yourku, kde pracovala na studijních nahrávkách. Písně z jejího albumu Arrasando tehdy kralovali na prvních místách evropských místech hitparád a Thalia začala koncertovat na starém kontinentu. Stěžovala se, že ustavičně cestuje a nemůže být s rodinou. Pro žádného muže prý nemá ve svém nabitém programu místo. V té době ale už nosila zásnubní prsten, i když o jejím nastávajícím se jen šeptalo. Thalia si vybrala za muže nejbohatšího prince hudebního průmyslu - Tommyho Mottolu, šéfa nahrávací společnosti Sony Records.

Dvakrát rozvedený producent měl pověst žárlivého a majetnického muže. Jeho bývalá manželka, zpěvačka Mariah Careyová, popisovala život s Tommym jako vězení ve zlaté kleci. Thalii ale jejich vztah vyhovuje. Také dva roky po svatbě pracuje pro konkurenční vydavatelství EMI, nedávno vydala nový album s názvem Thalia a daří se jí čím dál lépe. V rozhovorech zarytě odmítá, že by si šéfa Sony vzala pro jeho vliv v hudebním šoubiznisu a pro jeho peníze. O dvacet let starší Tommy je prý její životní láskou.

Mocný a bohatý obchodník byl pro Thalii zřejmě stělesněním bezpečí. Vyrůstala bez otce, v chudé čtvrti na předměstí Mexika, jen s mámou a čtyřmi sestrami. I proto je ve své zemi populárnější než prezident. Díky hezké tváři, hereckému talentu a vynikajícímu hlasu se jí podařilo uniknout z bídy a uchytit se v zahraničí. Nedávno dokončili její voskovou figurínu v životní velikosti s mírami 90-60-90, která bude umístněna v muzeu nejvýznamnějších osobností Mexika.

Královna mýdlové opery

Socha Thalie drží v náručí košík s květy. Má připomínat její nejznámnější roli v telenovele Rosalinda, která ji proslavila po celé Latinské Americe a Evropě. Nekonečný seriál o chudé květinářce Rosalindě Romerové a její lásce k bohatému advokátovi Fernandovi José Altamiranovi koupilo 136 televizních společností z celého světa. Thalia si vysloužila přezdívku královna telenovel - a je na ni hrdá.

Sladké mýdlové opery jsou v krajinách Střední a Latinské Ameriky mimořádně populární a herci se stávají národními ikonami. Podle Thalie jsou nenáročné pohádky pro dospělé i osvětou: ,,Jednou jsem hrála holku, která otěhotněla v patnácti letech. Producenti se obávali, jak katolické Mexiko takový seriál příjme. Dostala jsem mnoho dopisů od těhotných puberťaček, které díky této telenovele rodiče nevyhnali z domu, ale podpořili a ony mohli porodit své dítě," tvrdí hezká Mexičanka.

I když Thalia mohla spokojeně zůstat doma v Mexiku a vyhřívat se na výsluní přízně krajanů, herectví jí nestačilo. Od dětství ji více přitahovala hudba. Už jako devítiletá zpívala ve skupině Din Din, nahrávala platny a cestovala po Mexiku. Později se stala členkou teenagerské skupiny Timbiriche a začala hrát v telenovelách. Krátký čas žila v Los Angeles, ale pochopila, že když se chce stát hvězdou, musí na sobě ještě pracovat. Devadesáté léta jí půjčili - ve Španělsku začala uvádět svou televizní šou VIP de noche triumfovala v telenovelách Maria Mercedes, Marimar a Rosalinda, usilovně se učila angličtinu a nahrávala písně s významnými producenty.

Jeden z nich, Emilio Estefan, manžel zpěvačky Glorie Estefanové po poslechnutí nahrávek mexické krásky pochopil, že má před sebou výrazný talent. Muž, který objevil i Rickyho Martina, dal jejím písním svěží temperamentní výraz. Velký úspěch Thalia zazanamenala roku 1995 s albem En Extasis a klipem k písni Piel Morena, který se vysílal ve dvaceti zemích.. Za dva roky později se dostala do světových hitparád s hitem Amor a la Mexicana a nazpívala album ve filipínštině Nadito jako. Prý proto, aby potěšila své příznivce v krajině, kde se stala legendou. Další album Arrasando získal v Latinské Americe platinovou desku. Emilio Estefan změnil celý Thaliin život - právě on ji totiž seznámil s Tommym Mottolou.

Svatba v těžké róbě

Tommy Mottola se v listopadu 2000 veřejně vyjádřil na tiskové konferenci v New Yorku: ,,Miluji Thaliu a ožením se s ní!

Jakoby se Thaliina role v seriálu Rosalinda promítla do skutečného života. Svatba mexické krásky z chudých poměrů a vlivného Mottolu byla opravdu jako z telenovely. V Kostelu sv. Patrika na Manhattanu v New Yorku se mezi tisícdvěstě hosty objevily desítky známých osobností ze šoubiznisu. Thalia se sice od roku 1997 stala spěváckou senzací i v USA, kdyby si ale brala bezvýznamného hudebníka nebo manažera, její sňatek by zřejmě vzbudil odost menší ohlas. Všichni hosté přišli hlavně kvůli ženichovi - aby popřáli Tommymu k mladé a krásné manželce. V katedrále se sešli herci Barbra Streisandová, Robert de Niro, komik Danny de Vito, zpěváci Julio Iglesias a Bruce Springsteen. Mezi hosty nechyběla ani hvězda Jennifer Lopezová a Ricky Martin se omluvil pro náhlou otravu jídlem. Pozvání vlivného bosse šoubiznisu by si zřejmě bez dostatečně vážného důvodu nikdo nedovolil odmítnout.

Padesátiletý Tommy se ženil potřetí. Thalii ale dopřál pohádkové šaty se šestnáct metrů dlouhým závojem, vyšívané stříbrnými nitkami a třema tisíci korálků. Róba od mexického návrháře Mitzyho údajně vážila 70 kilogramů - víc než sama nevěsta. Tvůrce na ni minul víše dvěstě metrů hedvábu v barvě šampaňského. Další šaty Thalia předvedla na slavnostní večeři v hotelu Regent, kde číšníci přinesli na stůl i čtrnáct metrů dlouhý zákusek ozdobený tisíci čajových růží.

Pózovat nahá? Nikdy!

Velkolepá svatba jakoby patřila k italskému image hudebního producenta. Tommyho s napomádovanými vlasy a tenkými ostrými fouzky nazývají v brandži kmotr. Od svých manželek opravdu vyžaduje to co skuteční mafiáni ze staré školy: poslušnost, žádné skandály a mlčenlivost. Zdá se, že Thalia vychovaná v přísném duchu katolického Mexika jeho nároky splňuje. I když se může pochválit bezchybnou postavou, neoblomně tvrdí, že by nikdy nepózovala pro erotický časopis. ,,Sklamala bych své blízké i samu sebe. Vím, že zpěvačky a herečky to běžně dělají. Je to finančně lákavé. Zároveň je to ale rozhodnutí, které se nedá vzít zpět."

I když populární Mexičanka nevyjmenovala blízké, které by pózováním bez šatů sklamala, zřejmě ale myslela hlavně na Tommyho Mottolu. Známý manažer má slabost pro mladé latinskoamerické zpěvačky a bere si je za manželky. Známost a svatba s Thaliou jsou věrnou kopií scénáře před sedmi lety. V červnu 1993 se oženil s nadějnou zpěvačkou Mariah Careyovou, která se s Tommym potkala stejně jako Thalia na párty jeho nahrávací společnosti. Dozvěděl se, že zkouší spívat, a nebál se investovat do jejího debutového videoklipu Vision of Love téměř půl milionu dolarů. I když spolupráce Tommyho Mottoli a nadané zpěvačky byla úspěšná, jejich manželství po čtyřech letecdh stroskotalo a 30.května 1997 se skončilo rozvodem. I po něm se oba vyjádřili, že ,,zůstávají přáteli a pracovními partnery".

Šťastná se žárlivcem?

Mariah později tvrdila, že Mottola jí organizoval život a zjišťoval, s kým se setkává. Jeho hněvu se prý báli všichni lidé, se kterými pracovala, a raději se jí ani nepřimluvili. Po rozvodu se ale Mariah přestalo dařit v pracovní oblasti a později se psychicky zhroutila.

Thalii zatím manželství s Tommym Mottolou prospívá. Její pěvecká kariéra napředuje, dál svobodně cestuje a koncertuje. Manžel rozhodně nebrání rozvoji jejího talentu, i když pracuje pro konkurenci. Možná se na rozdíl od Mariah drží biblického ,,žena má následovat svého muže" a věčné kontroly jí nepřekážejí. Nebo se Tommy Mottola poučil z krachu svých dvou vztahů a dává Thalii víc svobody. Existuje ale i další možnost - že ideální vztah temperamentní krásky se starším mužem existuje opravdu jen v telenovelách a pravda vyjde najevo až u rozvodu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz