Psalo se u nás: 2001

13. prosince 2010 v 10:19 | Added by: Darela |  Biography
Biography
(c) Darela: thaliadaily.blog.cz

ROSALINDA

Určitě si získá stejnou oblibu jako všechny její předchůdkyně. Kdo? Přece Rosalinda.
Celý příběh začíná v době před dvaceti lety, ještě před Rosalindiným narozením. Její matka Soledad (Angelica María) je odsouzena za zločin, který nespáchala - za vraždu Valeriina (Lupita Ferrer) manžela a otce José Fernanda. Ve vězení se jí narodí dceruška Rosalinda (Thalía), kterou ale Soledad předá své sestře, aby ji vychovala jako vlastní dítě. O dvacet let později se Fernando José (Fernando Carrillo) a Rosalinda, která netuší, že nežije se svou skutečnou matkou, setkávají, aniž by měli jen stín podezření, jak temného příběhu jsou součástí...


O tom, že tvůrci od samého začátku věřili v úspěch tohoto příběhu, svědčí i to, že Rosalinda byla pod názvem Rosangelica natočena již jednou, a to v roce 1993 ve Venezuele s Victorem Cámarou a Sonyou Smith v hlavních rolích - ti, kdo mají kabelovou televizi, mohou tuto verzi sledovat na kanále Romantica. Kromě zmiňovaných herců se v dalších rolích představí nám již z Esmeraldy dobře známí herci Nora Salinas(Graziela z Esmeraldy), Enrique Lizalde (v Esmeraldě don Rodolfo) a Laura Zapata (v Esmeraldě Grazielina matka Fátima). Hlavním magnetem telenovely Rosalinda se ale všude ve světě stali představitelé hlavních rolí - Thalíajako Rosalinda a Fernando Carrillo jako Fernando José Altamirano de Castillo.

Thalía

Thalía, celým jménem Ariadna Thalía Sodi Miranda, je mexickou obdobou Andrey del Boca, herečkou a zpěvačkou, která z dětských rolí plynule přešla do rolí krásných mladých dívek a žen. Thalía se narodila 26.srpna 1971 v Mexico City. Její matka Yolanda Miranda si přála mít ze svých dcer umělkyně, ale spíš než starší Laura (např. Esmeralda, zábavný pořad Mucho Gusto!/Těší mě!/) jejímu vlivu už od dětství podléhala právě Thalía. Již v devíti letech se dostala do dětské popové skupiny Din Din, která se však po dvou letech, v roce 1983, rozpadla. Thalía a její matka však nezatroubily k ústupu, ale přesně naopak. V letech 1983 a 1984 se Thalía zúčastnila hudebního festivalu Juguemos a Cantar (Zahrajme si na zpívání). To jí vyneslo určitou popularitu a v roce 1986 nabídku na spolupráci se skupinou Timbiriche. V té nakonec Thalía zůstala až do roku 1990, kdy se rozhodla pro sólovou pěveckou a hereckou dráhu. V této době natočila své první telenovely Pobre Seňorita Limantour (Chudák slečna Limantour). Quinceaňera (Patnáctiletá) a Liz y Sombra (Světlo a stín). Více se ale věnovala zpěvu. V roce 1990 vydala první desku Thalía, po které následovaly v letech 1991 a 1992 Munde de Cristal (Skleněný svět) a Love (Láska).
V její televizní kariéře přišel zlom v roce 1992, kdy dostala nabídku být představitelkou tří telenovel, souhrnně nazývaných La Triología de las Marias (Triologie o Mariích). Postupně tak natočila seriály María Mercedes a María la del Barrio (Marie z téhle čtvrti). Opět se ale vrátila - i přes obrovskou popularitu, kterou si získala jako herečka - k hudbě a vydala desky Extasis (Extáze) a Amor a la Mexicana (Láska po mexicku), které produkoval Emílio Estefan, manžel slavné kubánské zpěvačky Glorie Estefan. Rosalindou, natočenou v roce 1999, se tak po dvouleté odmlce opět vrátila ke svému televiznímu publiku a v témže roce se s nezávislým filmem Mambo Café, ve kterém si zahrála roli mladé Portoričanky Nydie, pokusila prorazit v Hollywoodu.

Thalíini muži

Jako o všech herečkách, které vyrůstají a dospívají prakticky před očima svých fanoušků, i Thalía vždy byla vděčným objektem spekulací ohledně svých milostných vztahů. Všechny sice vždy popírala, ale jak říkají Mexičané a nakonec i my tady - není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Během let bylo Thalíino jméno spojováno s Diegem Shoeningem z Timbiriche, s Fernandem Colungou (José Armando v Esmeraldě), se kterým hrála v seriálu María la del Barrio, zpěvákem Jaimem Camilem, se zpěvákem Luisem Miguelem a producentem desky Thalía, Alfredem Díazem Ordazem-Borjou. Nakonec ale na počátku roku 2000 začala chodit s Tommym Mottolou, ředitelem SONY Music a bývalým manželem zpěvačky Mariah Carrey. Toho si 2.prosince 2000 vzala. Svatba roku se konala v Katedrále sv. Patrika v New Yorku. Za svědky šli Thalíi a Tommymu Emilio Estefan a Thalíina sestra Laura Zapata. Mezi hvězdnými hosty byli například Gloria Estefan, Jennifer López, Robert de Niro či Julio Iglesias. Nevěsta na sobě měla šaty od mexického návrháře Mitzy zdobené ozdobami z broušeného skla Swarowski, které vážili skoro 65 kilo a stály 400 000 dolarů. Také je hned po obřadu svlékla a během hostiny vystřídala ještě dvoje další od téhož návrháře, ale již lehčí a ,,levnější,, - zhruba za 65 000 dolarů celkem. Po honosné svatbě se Thalía na dva měsíce odmlčela a nyní se soustřeďuje na svůj návrat na obrazovky a na neustálé popírání rojících se zpráv o jejím těhotenství.

Fernando Carrillo

Muž který hraje Fernanda Josého, se narodil 6.ledna 1966 v Caracasu ve Venezuele. Vyrůstal ale v Londýně, kde jeho rodiče pracovali. Po návratu do rodné země studoval herectví u Amelie Perez Díaz a na škole Academia de Artes Televisivas y Ciencias. Jeho první skutečně slavnou telenovelou se stala v roce 1988 Abiagail, ve které si zahrál se svou budoucí manželkou Catherine Fullop. Jeho mladší bratr Manuel si v tom samém seriálu zahrál Fernandova syna (celý příběh se odehrává v rozpětí dvaceti let). S Catherine se Fernando oženil v roce 1990 a několik let byl klan Carrillo-Fulop prakticky nepřekonatelný. Oba měli obrovský úspěch jak ve Venezuele, tak ve Španělsku, hrát začali i oba mladší Fernandovi bratři a jeho otec jim dělal manažera. Pohádka ale skončila v roce 1994, kdy se Catherine a Fernando rozešli poté, co natočili další společnou telenovelu Cara bonita (Hezká tvář). Catherine se brzy vdala za bratra tenistky Gabriely Sabatini Osvalda, který s ní hrál v seriálu Déjate querer (Nech se mít ráda). O Fernandovi nebylo nějaký čas slyšet, věnoval se převážně hudbě, chtěl se svou skupinou prosadit se ve Španělsku. Nakonec se ale v roce 1997 vrátil k telenovelám, když v Mexiku natočil Marisabel. Mwxiku a jeho produkcím zůstal již věrný - v roce 1999 tam natočil Rosalindu a poté ještě Siempre te amaré (Vždy tě budu milovat). V současné době Fernando žije v Los Angeles a účastní se castingů na role v amerických filmech, rád by se prosadil v Hollywoodu, sám si však zatím netroufá říct, jakou má naději na úspěch.

Vše, co vás zajímá..

Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Po čem touží:
  • Po seriózní herecké příležitosti. Za nejkrásnější pocit však považuje, když stojí na pódiu a lidé zpívají s ní její písničky. Tomu se prý nic nevyrovná.

  • ,,Přiznám se, že chci dosáhnout co nejvíše. Proto žiji v Miami, kde jsem blíže k centru uměleckého dění, než v Mexiku. Už se mi také podařilo natočit první celovečerní film
    Mambo Café. Mexiko však považuji za svůj domov a za nejkrásnější zemi na světě."
  • Chce nadále hrát, zpívat a skládat dobré písničky a se svým manželem Tommym Mottolou, ředitelem SONY Music, se těšit ze života.
Co by odmítla:
  • Rozhodně pózovat pro pánský časopis v Evině rouše. Fanoušci už tak dost těžko rozdýchávali její náhlou změnu z image dítěte ve svůdně odhalenou sexbombu.
  • Muže, který věnuje velkou pozornost svému zevnějšku. Tajemství chlapského šarmu je podle ní v něčem úplně jiném.
O svatbě:

Její šaty vážily nějakých šedesát kilo, měly šestnáct metrů dlouhý závoj, vyšívané byly stříbrnými nitkami a třemi tisícovkami křišťálových korálků. Návrhář Mitzy na ně spotřeboval dvě stě metrů hedvábí barvy šampaňského. Svatební cestu trávil pár v Řecku.

Pro padesátiletého Tommyho je to již třetí sňatek. Thalía je o dvacet let mladší. Z více než pochopitelných důvodů se šušká cosi o Thalíiných přebujelých ambicích, o vypočítavosti, o velkém věkovém rozdílu a o tom, že až Thalía dosáhne toho, co chtěla, začne jí být zlatá klícka malá. Taky se říká, že Tommy je chorobný žárlivec, což byla příčina i krachu jeho manželství s taktéž o generaci mladší zpěvačkou Mariah Carey.

* Special Thanks Thalia-info
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenna311 - Affík Lenna311 - Affík | Web | 13. prosince 2010 v 15:14 | Reagovat

Hoooj,
božskej životopis povedl se ti dobře přeložit :-)

Jinak k designu sem včera zapoměla napsat, je supeeeeeeeeeer ;-)
Já věděla, že sem včera ještě něco chtěla. :-D

2 mirabudos mirabudos | Web | 13. prosince 2010 v 17:14 | Reagovat

jj takovej fenomén to byl jinak já bych se rád zapsal do Elite Ale ono mi to ůbec nejde.

3 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 13. prosince 2010 v 17:36 | Reagovat

A jak si to myslela,jak si mi psala,že Thalia soutěší se shakirou? :-)

4 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 13. prosince 2010 v 17:51 | Reagovat

jo tak už to chápu tak já si tě dám taky od Elite.

5 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 13. prosince 2010 v 18:12 | Reagovat

ty tamten rušit nebudeš tak já si nechám oba dva.

6 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 13. prosince 2010 v 18:34 | Reagovat

jj už ti dělám ikonku tak dneska určitě

7 mirabudos affs mirabudos affs | Web | 13. prosince 2010 v 19:55 | Reagovat

tak už jsem si tě přidal do Elite

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz