Psalo se u nás: 2000

13. prosince 2010 v 10:05 | Added by: Darela
Biography
(c) Darela: thaliadaily.blog.cz
R O S A L I N D A
Latinsko-americké hvězdy mají dost společného. Navzdory sportovnímu nadání dali přednost herectví. Neuspokojili je ani úspěšná kariéra, a tak uplatnili svůj talent v hudební branži.


THALIA (Rosalinda)
María Ariadna Thalía Sodi Miranda byla v rodině s pěti dětmi chlapcem v sukních. Do patnácti let se jen hledala: ve sportu i v hudbě. Nepodařilo se jí sice stát olympijskou vítezkou v gymnastice, ale s hudební skupinou Din Din nahrála 4 alba. Potom přešla do skupiny Timbiriche. Osobní spory mezi jejími členy ji přinutili za tři roky odejít a vydat první sólový album Thalia (1990). V seriálech a telenovelách učinkuje od patnácti, teda od roku 1987. Od té doby získala v Latinské Americe za aktivity v hudbě i televizi mnohé ceny, naposledy Premio lo Nuestro jako nejlepší zpěvačka. Její nejpopulárnější telenovela Marimar (1994) měla velký ohlas i v zahraničí.

V minulém roku Thalía jako první latinsko-americká zpěvačka populární hudby natáčela v Hollywoodu. Učinkovala s Dannym Aillem ve filmu Mambo Cafe, odehrávajícím se v portorikánském prostředí Bostonu. I když ji u natáčení trochu brzdil handicap, že nemluví plynule anglicky, podařilo se jí obstát. Využila zkušenosti z telenovel a její temperamentní gesta okořenili jednotlivé záběry. Ve filmu zaspívala dvě písničky, které vyšli na soundracku.

FERNANDO CARRILLO (José Fernando)

Fernando byl na nejlepší cestě stát se profesionálním fotbalovým hráčem. Žil s rodinou ve Velké Británii i ve Španělsku. Kraje s dlouhou fotbalovou tradicí mu poskytli vynikající podmínky na rozvíjení výrazného talentu. Kluka z venezuelského Caracasu zlákala jiná múza: herectví. Doma ho roku 1988 jako začínajícího mladého herce ocenili a jeho kariéra se slibně vyvíjela. Časem zjistili, že těch múz má víc, a tak ve druhé polovině 90.let zkoušel prorazit jako hudebník.
Kapela, ve které působí, je rodinným podnikem. Bratři Manuel, Luis a Fernando, kteří jsou zpěváci, muzikanti i skladateli, se na jistý čas přestěhovali do Los Angeles, aby nasbírali zkušenosti i kontakty. Fernando přitom navštěvoval hudební institut a zdokonaloval se ve hře na kitaru. Podařilo se mu nahrát první album Algun Día. V Mexiku a v Latinské Americe zaznamenal pozoruhodný úspěch.

Po třech letech absence na plac neodolal televizní nabídce na natáčení mexické telenovely Maria Isabel (1998). V tom stejném roce podepsal s najdůležitější mexickou společností Televisa tříletý kontrakt na telenovelu Rosalinda.

* Special Thanks Thalia-info
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
archiv | © Darela 2010 - 2011 | All Rights Reserved | copyring: thaliadaily.blog.cz